Biegi przełajowe w Michałowie

LEONCIŃSKIE EKOLOGICZNE BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR RADY SOŁECKIEJ W LEONCINIE

W sobotę 26 maja 2012r. w godz. 10.00 – 13.00 odbyły się leoncińskie ekologiczne biegi przełajowe. O puchar rywalizowały Zespoły Szkół w Leoncinie, Głusku i Górkach. Poza rywalizacja zespołową biegały przedszkolaki z „Anulki” oraz kobiety i mężczyźni.
W 13 biegach łącznie biegało 124 zawodników i zawodniczek.W poszczególnych biegach pierwsze miejsca na podium zajęli:

3000m seniorzy: Dawid Bartołowicz

Po każdym zakończonym biegu, trzech pierwszych biegaczy na mecie, nagradzanych było odpowiednio złotym, srebrnym i brązowym medalem. Zwycięzca biegu otrzymywał również koszulkę. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W rywalizacji Zespołów Szkół gminnych pierwsze miejsce zajął Leoncin (199pkt), drugi Głusk (149pkt), trzecie Górki (79pkt). Puchar wręczyli  Maria Gocałek i z-ca Wójta Gminy – Władysław Roszczyk.

W trakcie zawodów Antoni Łaszczyk za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju sportu odznaczony został medalem im. Ignacego Solarza przyznanym przez Związek Młodzieży Wiejskiej. Odznaczenie wręczyli Jolanta Liśkiewicz – Inspektor ds. Kultury, Oświaty i Sportu oraz z-ca Wójta Gminy - Władysław Roszczyk